Perły i złoto

biżuteria co się nosi

Bransoletki z koralików to nie nowość. Wśród moich koleżanek zapanowała moda na takie, które połączone są metalowym elementem. Najlepiej krzyżykiem lub małą czaszką. Koraliki wcale nie są plastikowe. Te na zdjęciu po lewej to kuleczki z kości słoniowej (jaśniejsze) i hodowlanej perły. Sfotografowałam je na nadgarstku Sandry Ostanek z Joy’a.

Na górze bransoletka Luisa Moraisa (La Sal Gallery), na dole bransoletka firmy ajs

Najpiękniejsza biżuteria w tym stylu dostępna w Warszawie znajduje się w La Sal Gallery. Zaprojektowane przez Luisa Moraisa cudeńka kosztują od 1700 złotych do 10000 zł – wtedy czaszka łącząca koraliki wykonana jest z białego złota i “porusza” szczęką, a kuleczki wyrzeźbione są z nefrytu. Ozdoby sprzedawane pod nazwą a j s Fashion Jewellery, robione przez bliźniaczki Jolę i Olę Stępkowskie, wyglądają mniej szlachetnie ale kosztują dosłownie sto razy taniej (kilkadziesiąt złotych za sztukę). Popularna marka Lilou także zaproponowała jakiś czas temu coś w tym stylu, ich bransoletka wykonana jest z perełek i kosztuje 295 złotych.

Lilou

3 thoughts on “Perły i złoto”

  1. 10000 to chyba trochę przesada, zwłaszcza że za rok moda minie. 300 zl juz brzmi lepiej… Niezależnie od ceny szystkie trzy bransoletki świetne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *