Z Maciejem Żurawskim o modzie

Brak
Maciej Żurawski dla marki Polygon, fotografowała Katarzyna Woźniak
Maciej Żurawski dla marki Polygon, fotografowała Katarzyna Woźniak

Trzynastego w piątek w Krakowie odbyła się premiera filmu mody marki Polygon. W roli modela wystąpił w nim piłkarz Maciej Żurawski. O samym filmie nasz portal napisze. Mamy patronat. Udało mi się natomiast dopaść przystojnego futbolistę i zadać mu dosłownie kilka pytań, oczywiście na temat mody.

Koledzy w szatni piłkarskiej będą się śmiać, czy zazdrościć ci tego, że wziąłeś udział w tym projekcie?
Całe szczęście, że już jestem piłkarzem na emeryturze, więc w szatni niezbyt często goszczę. Nie dam im tym samym okazji do żartów. Choć muszę przyznać, że mój styl, a lubię rzeczy wykręcone i czasami ubieram się mniej konwencjonalnie – budzi nierzadko uśmiechy i prowokuje moich kolegów do żartów. Życzliwych, nie są oni w tym złośliwi. Sportowcy ubierają się zazwyczaj bardziej klasycznie. Koszula, dżinsy… Ja lubię modę. Interesuję się nią. Dlatego czasami wyglądam inaczej niż reszta.
Czy ze względu na zainteresowanie modą zdecydowałeś się wziąć udział w tym projekcie?
Wojtka Onaka poznałem właśnie na pokazie, w butiku Idea Fix, w którym teraz jesteśmy. Zaproponował mi udział w realizacji tego filmu. Byłem ciekaw, czy sprawdzę się w tej nowej dla mnie roli. Chciałem zobaczyć, jak to jest, czy się do tego nadaję? Udział w reklamach związanych ze sportem jest jednak zupełnie innego rodzaju doświadczeniem. Pomyślałem, że może być przy tym też trochę zabawy. To w końcu bardzo odległe od wszystkiego, czym zajmowałem się do tej pory. Potraktowałem to jako przygodę.
Jak się czułeś w roli modela?
Wszystko, czego się podejmuję, staram się traktować profesjonalnie, każde zadanie chcę wykonywać jak najlepiej. Chciałem dać z siebie wszystko. Oczywiście, z uśmiechem na ustach, ale przecież wiedziałem, że film będzie prezentowany i będzie miał jakieś znaczenie.
Czy nosisz ubrania z metką Polygon?
Mam kilka projektów, przemawiają do mnie, fajnie się je nosi.
Polygon jest młodą marką. Czy wśród znanych na całym świecie projektantów masz ulubionego?
Galliano. Bardzo mi się podoba to, co proponuje. Choć niektóre projekty są rzeczywiście wyjątkowo odważne i nie do końca dla mnie. Często noszę natomiast ubrania zaprojektowane przez Philippa Pleina. Pasuje mi ich rockowy charakter.
Dlaczego mężczyźni w Polsce zdają się nie interesować modą? Nie starają się wyglądać fajnie.
Chyba nie lubimy rzucać się w oczy. Na ulicach Londynu czy Paryża nikogo nie dziwi odwaga w ubiorze ludzi, której u nas brak. Może ubieramy się tradycyjnie z obawy przed komentarzami ze strony innych? Nie chcę się wymądrzać. Nie znam się na tym tak naprawdę. Mimo wszystko namawiałbym jednak do zabawy modą i właśnie odwagi w kreowaniu wizerunku. Nasze ulice od razu stałyby się bardziej kolorowe.
Victoria Beckham? Czy Ania Przybylska? Ze względu na modę, jak również prywatnie – która jest bardziej w twoim typie?
Jeżeli chodzi o modę, wygrywa Victoria Beckham. Ma większe możliwości, zajmuje się tym na co dzień. Prywatnie bardziej podoba mi się Ania Przybylska.
Ostatnie pytanie: co to jest spalony?
(Śmiech.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *